Høringer
Equinor søker om endring i kjemikalierammene knyttet til hypokloritt for Kvitebjørn
Equinor søker om årlig bruk og utslipp av henholdsvis 2 400 kg og 1 200 kg egenprodusert hypokloritt og 160 kg kobber, til biocid-behandling av sjøvannssystemene på Kvitebjørn. Bruk og utslipp av hypokloritt som produseres i elektroklorinator skal fra 2020 reguleres i feltets tillatelse ihht. presisering i aktivitetsforskriften. Hypokloritt er et stoff i rød kategori på grunn av høy giftighet.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2019/470.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket finnes i vår postjournal (einnsyn.no) og i Norske utslipp (norskeutslipp.no) etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Frist: 18.07.2025
Kjemikalier, Regelverk
Foreslår endring i biocidforskriften
-
Frist: 18.07.2025
Avfall og sirkulær økonomi, Regelverk
Nasjonal høring - endring av batteriforordningen og endring av foreslått batteriforskrift - behørig aktsomhet (due diligence)
-
Frist: 23.07.2025
Olje og gass
Equinor søker om midlertidig unntak fra krav til oljeinnhold i drenasjevann på Gina Krog