Equinor søker om endring i kjemikalierammene knyttet til blant annet hypokloritt for Oseberg
Equinor søker om endringer for bruk og utslipp av både egenprodusert og tilsatt hypokloritt til biocid-behandling av sjøvannssystemene på Oseberg. Bruk og utslipp av hypokloritt som produseres i elektroklorinator skal fra 2020 reguleres i feltets tillatelse iht. presisering i aktivitetsforskriften. Hypokloritt er et stoff i rød kategori på grunn av høy giftighet. Equinor søker videre om bruk av produkter med stoff i rød kategori til brønnstimulering på Oseberg Sør.
Søknaden inneholder i tillegg en fullstendig oppdatering av bruks- og utslippsmengdene for produktene benyttet på feltet.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2019/465.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket finnes i vår postjournal (einnsyn.no) og i Norske utslipp (norskeutslipp.no) etter at saken er avgjort.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 10.06.2026
Frist: 30.07.2026
Olje og gass
Vår Energi ASA søker om oppdatering av tillatelse for produksjon, drift og brønnvedlikehold på Fenja-feltet i Norskehavet
-
Høring publisert 19.06.2026
Frist: 31.07.2026
Olje og gass
Vår Energi søker om boring av undersøkelsesbrønn 36/7-6 Sava og avgrensningsbrønn 36/7-7 Sava Appraisal
-
Høring publisert 24.06.2026
Frist: 31.07.2026
Olje og gass
OKEA søker om oppdatering av tillatelse til boring, produksjon og drift på Brage i forbindelse med innfasing av Bestla