Høringer
Equinor søker om endring av tillatelse til produksjon og drift på Aasta Hansteen
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor Energy AS om endring av tillatelse etter forurensingsloven til produksjon og drift på Aasta Hansteen.
Aasta Hansteen har vært i drift i nesten to år, og basert på målte og beregnede miljødata ser Equinor at faktiske utslipp viser avvik fra beregnede utslippstall i prosjektfasen.
Equinor søker på bakgrunn av dette om økt utslipp til luft av NOx og økt bruk og utslipp av stoff i rød kategori.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2019/363.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 22.01.2026
Frist: 18.02.2026
Olje og gass
Harbour Energy søker om tillatelse til drift og produksjon på Dvalin Nord
-
Høring publisert 19.01.2026
Frist: 19.02.2026
Olje og gass
Equinor søker om boring av letebrønn 34/10-56 S Rav Beta i Nordsjøen
-
Høring publisert 02.02.2026
Frist: 20.02.2026
Arter og naturtyper, Grensekryssende og internasjonalt, Regelverk
Høring av CITES-forskrift - endring i vedlegg 1 - artsliste