Chrysaor søker om boring av letebrønn 15/12-25 Jerv i Nordsjøen
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Chrysaor om tillatelse etter forurensingsloven til boring av letebrønn 15/12-25 Jerv inkludert sidesteg og brønntest.
Brønnen er lokalisert i Nordsjøen, ca. 2,7 km vest for Vargfeltet og ca. 28 km sørvest for Sleipner Øst. Korteste avstand til fastland er 227 km (Varhaug i Rogaland). Planlagt oppstart for operasjonen er februar 2021.
Nærmeste SVO for tobis ligger ca. 40 km øst-sørøst for Jerv. Det er i miljørisikoanalysen beregnet potensielle larvetap for tobis.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2020/13945.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket finnes i vår postjournal og i Norske utslipp www.norskeutslipp.no etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 16.04.2026
Frist: 18.05.2026
Industri på land, Buskerud
Upstream Energy søker om tillatelse til drift av pyrolyseanlegg
-
Høring publisert 23.04.2026
Frist: 22.05.2026
Olje og gass
Aker BP søker om revidert tillatelse til virksomhet på Skarvfeltet
-
Høring publisert 14.04.2026
Frist: 22.05.2026
Utredningsoppdrag om organisering av vernerområdeforvaltere