Høringer
Equinor søker om boring av brønn Sprocket Sør ved Statfjord i Nordsjøen
Høringsnummer
Frist
24.09.2020
Tema
Olje og gass
Publisert
04.09.2020
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor om tillatelse etter foruresningsloven til boring av brønn 33/9-C-2A Sprocket Sør ved Statfjordfeltet.
Brønnen er planlagt boret fra Statfjord C-plattformen og ligger like øst for Statfjordfeltet i nordlige Nordsjøen.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2019/461.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vårt vedtak finnes i vår postjournal og i Norske Utslipp www.norskeutslipp.no etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 13.10.2025
Frist: 10.11.2025
Olje og gass
ConocoPhillips søker om endring i bruk og utslipp av kjemikalier og endring i krav til beredskap i Ekofisk-området
-
Høring publisert 15.10.2025
Frist: 12.11.2025
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til steinlegging og forflytning av masser i forbindelse med installasjon av vanninjeksjonsrør på Heidrun
-
Høring publisert 16.10.2025
Frist: 14.11.2025
Olje og gass
Equinor søker om endring av tillatelse for Kristin og Tyrihans