Høringer
Foreslår endring i biocidforskriften - endring av gebyrsatser
Miljødirektoratet foreslår å endre vedlegg 1 i biocidforskriften ved å øke satsene for søknadsgebyrer og det faste årsgebyret for godkjente biocidprodukter. Samtidig foreslås det å fjerne det differensierte årsgebyret, som fram til nå ikke har vært krevd inn.
I henhold til biocidforordningen (artikkel 80) og biocidforskriften (§ 2-3) skal virksomheter som søker godkjenning av et biocidaktivt stoff eller et biocidprodukt, betale gebyr som dekker kostnadene for søknadsbehandlingen og årsgebyr som skal dekke kostnadene ved tilsyn.
En gjennomgang viser at dagens gebyrer er langt lavere enn de faktiske kostnadene. Miljødirektoratet foreslår derfor endring av gebyrsatsene i henhold til vedlagte endringsforskrift.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Frist: 31.03.2025
Olje og gass
Equinor søker om fjerning av Veslefrikk A plattformdekk, stålunderstell og forboringsramme
-
Frist: 31.03.2025
Olje og gass
Equinor søker om oppdatering av tillatelse til avslutningsaktiviteter ved Heimdal
-
Frist: 31.03.2025
Klima, Regelverk
Høring av endringer i klimakvoteforskriften