Forslag om endring i definisjonene av de utvalgte naturtypene slåttemark, slåttemyr og kystlynghei
På vegne av Klima- og miljødepartementet, sender Miljødirektoratet på høring forslag til endringer i forskrift 13. mai 2015 nr. 512 utvalgte naturtyper etter naturmangfoldloven.
Forslagene til endringer består i å ta inn alternative definisjoner av naturtypene slåttemark, slåttemyr og kystlynghei for å tilpasse definisjonene til kartlegging etter NiN 2.0 og Miljødirektoratet kartleggingsinstruks. Endringene er ikke ment å føre til noen endring i hvilke arealer som regnes som forekomster av de aktuelle utvalgte naturtypene.
Høringsdokumentene finnes på Miljødirektoratets hjemmesider: https://www.miljodirektoratet.no/hoeringer/. Høringssvar sendes via skjemaet på høringssida.
Vi ber høringsinstansene vurdere om andre etater, underliggende forbund, medlemsbedrifter m.v. bør orienteres om høringa.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 04.08.2026
Frist: 01.09.2026
Industri på land, Finnmark
Nussir ASA søker om etablering av finstoffdeponi
-
Høring publisert 07.07.2026
Frist: 01.09.2026
Industri på land, Trøndelag
MM FollaCell AS søker om økt støygrense på natt
-
Høring publisert 20.07.2026
Frist: 01.09.2026
Olje og gass
Equinor søker om utslipp ifm produksjon og drift på Irpa i Norskehavet