Høringer
Equinor søker om endring i kjemikalierammene knyttet til hypokloritt for Valemon
Equinor søker om årlig bruk og utslipp av henholdsvis 1 500 kg og 750 kg egenprodusert hypokloritt og 50 kg kobber, til biocid-behandling av sjøvannssystemene på Valemon. Bruk og utslipp av hypokloritt som produseres i elektroklorinator skal fra 2020 reguleres i feltets tillatelse ihht. presisering i aktivitetsforskriften. Hypokloritt er et stoff i rød kategori på grunn av høy giftighet.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2019/467
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket finnes i vår postjournal (einnsyn.no) og i Norske utslipp (norskeutslipp.no) etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 15.01.2026
Frist: 27.02.2026
Kjemikalier, Regelverk
Høring av endringer i Reach-forskriften – restriksjon for 2,4-dinitrotoluen i faste produkter
-
Høring publisert 16.12.2025
Frist: 01.03.2026
Forurensning og støy, Vann, hav og kyst, Regelverk
Forslag til forskrift om nye utslipp fra opplagsplasser for fritidsbåter i Oslofjorden
-
Høring publisert 03.02.2026
Frist: 03.03.2026
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til å etterlate væsker som står i rørledninger, stigerør og kontrollkabler på Heidrun Sørflanken