Høringer
Equinor søker om endring av vilkår om utslipp til luft og kjemikalier på Kristin
Høringsnummer
2019/451
Frist
16.12.2021
Tema
Olje og gass
Publisert
16.11.2021
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor Energy AS om endring av vilkår knyttet til utslipp til luft og kjemikalier i tillatelse etter forurensningsloven til produksjon og drift på Kristin og Tyrihans.
Endringene omfatter
- reduksjon i utslipp til luft av metan og NMVOC fra diffuse kilder,
- innfasing av to nye kjemikalier som skal brukes i vannbehandling: Floctreat 7926 i rød kategori og Scaletreat 12661 i gul underkategori 2, inkludert utslipp av disse produktene,
- økning i forbruk og utslipp av Scaletreat 14780 i gul kategori på grunn av mineralavsetninger på Maria.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 27.04.2026
Frist: 26.05.2026
Olje og gass
Equinor søker om årlig utslipp av brukt kjølevæske på Gina Krog
-
Høring publisert 17.04.2026
Frist: 03.06.2026
Arter og naturtyper, Regelverk
Forslag til forskrift om grunnsatser for tap av tamrein drept eller skadet av rovvilt
-
Høring publisert 07.05.2026
Frist: 04.06.2026
Olje og gass
Aker BP ASA søker om endret tillatelse til boring på Ivar Aasen