Høringer
Lundin søker om boring av letebrønn 6306/9-1 i PL886 i Norskehavet
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Lundin Energy Norway AS om tillatelse etter forurensningsloven til boring av letebrønn 6306/9-1 Melstein i PL 886.
Brønnen er lokalisert i det sørlige Norskehavet omlag 45 km fra nærmeste land og nord for Mørebankene. Det er i lisensen satt boretidsrestriksjoner for boring i oljeførende lag i perioden 1. april til 31. august på grunn av hekke- og myteperioder.
Operatøren søker blant annet om tillatelse til bruk og utslipp av kjemikalier og utslipp til luft fra kraftgenerering og eventuell formasjonstesting.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2021/11016.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte.
Vedtaket finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og i Norske utslipp etter at saken er avgjort
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 17.11.2025
Frist: 13.01.2026
Grensekryssende og internasjonalt
Espoo – konsekvensutredning for vannforvaltningsplan for Västerhavets vanndistrikt, Sverige
-
Høring publisert 18.12.2025
Frist: 18.01.2026
Grensekryssende og internasjonalt
Espoo – strategisk konsekvensutredning knyttet til helhetlig plan for Malung-Sälen kommune, Sverige
-
Høring publisert 17.12.2025
Frist: 21.01.2026
Olje og gass
Vår Energi søker om utslipp av stoff i gul kategori på Balder