Høringer
Equinor søker om boring av letebrønn 35/10-9 Heisenberg i Nordsjøen
Høringsnummer
2022/9814
Frist
30.09.2022
Tema
Olje og gass
Publisert
31.08.2022
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor om tillatelse etter forurensningsloven til boring av letebrønn 35/10-9 Heisenberg i PL087S. Brønnen er lokalisert i nordlige Nordsjøen, ca. 68 kilometer fra Utvær og 75 km fra Ytre Sula, Vestland. Vanndybden er 360 meter. Planlagt boretidspunkt er 4. kvartal 2022.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Frist: 20.06.2025
Forurensning og støy, Grensekryssende og internasjonalt, Regelverk
Forslag om endringer i forskrift om gjenvinning av skip og flyttbare innretninger for gjennomføring av Hongkong-konvensjonen
-
Frist: 22.06.2025
Grensekryssende og internasjonalt
Espoo – Energipark Järnskog i Eda kommune, Sverige
-
Frist: 24.06.2025
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til boring av letebrønn 34/6-9 S/A Avbitertang/Hekksaks Nord i Nordsjøen