Høringer
DNO Norge søker om letebrønn 25/7-11 Norma
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra DNO Norge AS om tillatelse etter forurensningsloven til boring av letebrønn 25/7-11 Norma med boreriggen Deepsea Yantai. Brønnen er lokalisert i Nordsjøen, 157 km vest for Utsira i Rogaland. Boringen er planlagt å starte tidligst 1. mai 2023, med en varighet på 93 dager.
Brønnen er lokalisert ca. 20 km nordvest for Balder og Ringhorne. Brønnen har høyt trykk og høy temperatur (HPHT), og man forventer å finne gass og kondensat. Potensielle utblåsningsrater av kondensat er relativt lave.
Havdypet på lokasjonen er 121 m, og boreriggen vil bli oppankret. Det er funnet forekomster av sjøfjær i området, varierende mellom lav til god tetthet.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger på siden for forhåndsvarsling (høring) https://www.miljodirektoratet.no/hoeringer/. Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden, ikke til postmottaket vårt. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og bli synlig for alle interesserte.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 15.10.2025
Frist: 09.01.2026
Forurensning og støy
Forsvarsbygg søker om tillatelse etter forurensningsloven for Sørlia skyte- og øvingsfelt
-
Høring publisert 17.11.2025
Frist: 13.01.2026
Grensekryssende og internasjonalt
Espoo – konsekvensutredning for vannforvaltningsplan for Västerhavets vanndistrikt, Sverige
-
Høring publisert 18.12.2025
Frist: 18.01.2026
Grensekryssende og internasjonalt
Espoo – strategisk konsekvensutredning knyttet til helhetlig plan for Malung-Sälen kommune, Sverige