Høringer
AkerBP søker om tillatelse til boring av letebrønn 30/12-3 S/A/B - Surtsey-Jolnir-Brandur
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor Energy AS om tillatelse etter forurensningsloven til boring av letebrønn 30/12-3 S/AB Surtsey-Jolnir-Brandur med boreriggen Deepsea Stavanger. Brønnen er lokalisert på Hordaplattformen i nordlige Nordsjøen, sør for Oseberg Sør-feltet. Prospektet ligger i lisens PL 272B/D. Korteste avstand til land er ca. 129 km (Øygarden i Vestland fylk. Boringen er planlagt å starte i siste halvdel av september 2023, med en varighet på 93 dager ved funn.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via høringssiden https://www.miljodirektoratet.no/hoeringer/ ikke til postmottaket vårt. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 10.11.2025
Frist: 05.12.2025
Olje og gass
Equinor søker om endret utslippskrav for oljekonsentrasjon i produsertvann på Johan Castberg
-
Høring publisert 28.10.2025
Frist: 09.12.2025
Klima, Regelverk
Høring - forslag til endringer i lov om bærekraftige produkter
-
Høring publisert 12.11.2025
Frist: 10.12.2025
Kjemikalier, Regelverk
Foreslår endring i biocidforskriften