Høringer
Høring av endringer av produktforskriftens bestemmelser om elektriske og elektroniske produkter
EU-kommisjonen har vedtatt endringer i RoHS-direktivet (direktiv (EU) 2011/65) som regulerer farlige stoffer i elektriske og elektroniske produkter. Endringene innebærer at to helt nye unntak blir lagt til listen av gjeldende unntak i vedlegg IV til RoHS. Unntakene omfatter bruk av bly og kvikksølv i elektriske og elektroniske produkter (EE-produkter), i kategori 8 og 9 (medisinsk utstyr, og overvåkning- og kontrollinstrumenter).
I Norge er RoHS gjennomført i produktforskriftens kapittel 2a, og endringene i EUs regelverk foreslås at blir tatt inn her.
Høringsnotatet ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 11.12.2025
Frist: 22.01.2026
Arter og naturtyper
Søknad om feltforsøk med genmodifisert potet
-
Høring publisert 28.11.2025
Frist: 23.01.2026
Klima, Regelverk
Høring av forslag til endringer i klimakvoteforskriften som gjelder CORSIA
-
Høring publisert 21.11.2025
Frist: 23.01.2026
Avfall og sirkulær økonomi, Grensekryssende og internasjonalt, Regelverk
Forslag til endring i avfallsforskriften kapittel 13 - behandlingsbekreftelser ved interimoperasjoner