Aker BP søker om tillatelse til demonterings aktivitet på Ekofisk 2/4-G i forbindelse med Valhall demonteringsprosjekt
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Aker BP om tillatelse etter forurensningsloven til demonteringsaktivitet på Eksofisk 2/4-G. Aktiviteten vil føre til bruk og utslipp av 25 tonn blåsesand av typen GMA Garnet (grønn fargekategori), utslipp av 200 kg metallspon og 30 kg sementpartikler. I tillegg vil det være utslipp av strukturvann fra platformunderstellet og noen mindre operasjoner av mudring. Aktiviteten er planlagt å skje i august 2023.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via høringssiden https://www.miljodirektoratet.no/hoeringer/ ikke til postmottaket vårt. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte.
Vi ber om eventuelle uttalelser til denne saken innen 7.juli 2023, jf. forurensningsforskriften § 36-5.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 03.06.2026
Frist: 15.07.2026
Kjemikalier, Regelverk
Høring av forslag om endring av produktforskriften § 2-4
-
Høring publisert 10.06.2026
Frist: 30.07.2026
Olje og gass
Vår Energi ASA søker om oppdatering av tillatelse for produksjon, drift og brønnvedlikehold på Fenja-feltet i Norskehavet
-
Høring publisert 19.06.2026
Frist: 31.07.2026
Olje og gass
Vår Energi søker om boring av undersøkelsesbrønn 36/7-6 Sava og avgrensningsbrønn 36/7-7 Sava Appraisal