Pil ned varseltrekant Høringsfristen for denne høringen er utløpt

Høringer
Vår Energi søker om å bore letebrønn 27/7-12 S og A Hubert & Magellan i Nordsjøen

Høringsnummer
2023/6066
Frist
21.07.2023
Tema
Olje og gass
Publisert
23.06.2023

Brønnen er lokalisert ca. 144 km vest for Utsira i Rogaland og ca. 7,5 km nordvest for Ringhorne. Letebrønnen er sammenlignbar med letebrønnen Ringhorne Nord 25/8-23 S, som også skal bores av Vår Energi med samme borerigg. Søknad for letebrønn Ringhorne nord ligger på høringssiden med frist 29. juni. Ringhorne Nord var planlagt boret tidligst i august, men borestart er nå forventet å være tidligst september. Hubert og Magellan vil bores etter at boring av Ringhorne Nord er gjennomført. Dersom ikke Vår Energi får riggen før oktober, vil Hubert og Magellan bores først.

Søknaden omfatter bruk og utslipp av kjemikalier fra boring, plugging og etterlatelse av brønnen, samt andre utslipp fra drift av boreriggen.

Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.

Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.noog tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.