Høringer
Aker BP søker om endret tillatelse for bruk og utslipp av kjemikalier på Edvard Grieg
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Aker BP om utvidet ramme for utslipp bruk og utslipp av kjemikalier på Edvard Grieg. Aker BP søker om bruk og utslipp av korrosjonshemmer i svart kategori, økt bruk og utslipp av avleiringshemmer i gul underkategori 2 og økt bruk av emulsjonsbryter i rød kategori.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2022/3494.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
- E-post Søknad om revidert tillatelse til virksomhet etter forurensningsloven for bruk og utslipp av produksjons- og hjelpekjemikalier på Edvard Grieg - Aker BP.pdf
- Søknad om revidert tillatelse til virksomhet etter forurensningsloven for bruk og utslipp av produksjons- og hjelpekjemikalier på Edvard Grieg - Aker BP.pdf
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Frist: 31.03.2025
Olje og gass
Equinor søker om fjerning av Veslefrikk A plattformdekk, stålunderstell og forboringsramme
-
Frist: 31.03.2025
Olje og gass
Equinor søker om oppdatering av tillatelse til avslutningsaktiviteter ved Heimdal
-
Frist: 31.03.2025
Klima, Regelverk
Høring av endringer i klimakvoteforskriften