Høringer
Equinor søker om endring av tillatelsen til boring, produksjon og drift på Norne
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor om unntak fra kravet i aktivitetsforskriften § 60 om at konsentrasjonen av olje i vann maksimalt skal være 30 mg/l som veid gjennomsnitt for en kalendermåned.
I tillegg har Equinor søkt om midlertidig økt utslippsgrense for metan og nmVOC, forlenget tillatelse til bruk og utslipp av det svarte produktet Renolin Unisys CLP 32 NFR og økte utslippsgrenser av MEG.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for andre interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske Utslipp (www.norskeutslipp.no) etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 25.06.2025
Frist: 19.09.2025
Klima, Regelverk
Høring av forslag til endringer i klimakvoteforskriften etter endringer i AV-forordningen og ALC-forordningen
-
Høring publisert 24.06.2025
Frist: 19.09.2025
Forurensning og støy
Høring av nytt utslippstak-direktiv
-
Høring publisert 12.08.2025
Frist: 23.09.2025
Avfall og sirkulær økonomi, Regelverk
Høring av innspill til Circular Economy Act