Equinor søker om tillatelse til produksjon fra Kristin Q og Lavrans
Søknaden fra Equinor Energy AS omfatter produksjon og behandling av brønnstrøm fra de nye bunnrammene Kristin Q og Lavrans. Utslippene som produksjonen fra de nye bunnrammene er forventet å medføre er beskrevet i søknaden. Equinor forventer at produksjonsstrømmen fra Lavrans vil inneholde kvikksølv og har derfor reinstallert kvikksølvfelle i gassbehandlingstoget på Kristin.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte.
Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 15.04.2026
Frist: 05.06.2026
Forurensning og støy, Vann, hav og kyst
Høring av forslag til metode for å vurdere utlekking av metaller fra sprengstein til sjø og vassdrag
-
Høring publisert 11.05.2026
Frist: 08.06.2026
Olje og gass
Equinor søker om økt utslippsgrense for isolerolje i svart kategori på Heidrun
-
Høring publisert 13.05.2026
Frist: 10.06.2026
Olje og gass
DNO søker om tillatelse til boring av avgrensningsbrønn 25/7-14 S Norma Appraisal