Equinor Energy AS søker om utslipp ifm installasjon og klargjøring av eksportrørledninger for Yggdrasil
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor Energy AS om tillatelse til utslipp av kjemikalier i forbindelse med installasjon og klargjøring av olje- og gasseksportrørledninger på Yggdrasil.
Se også høring om tilsvarende søknad om tillatelse til utslipp av kjemikalier i forbindelse med installasjon og klargjøring av feltinternerør, kontrollkabler og annet havbunnsutstyr på Yggdrasil fra Aker BP ASA som er operatør for Yggdrasil.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 30.03.2026
Frist: 04.05.2026
Olje og gass
Equinor søker om boring av letebrønn 30/8-7 S Grimsnes samt sidesteg
-
Høring publisert 25.03.2026
Frist: 04.05.2026
Industri på land, Vestland
Forsvarsbygg søker om tillatelse etter forurensningsloven for Ulven skyte- og øvingsfelt
-
Høring publisert 31.03.2026
Frist: 04.05.2026
Olje og gass
Equinor søker om boring av letebrønn 30/8-7 S Grimsnes