Høringer
Repsol søker om endring av tillatelse til boring, produksjon og drift på Yme
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Repsol om endring av tillatelse etter forurensningsloven til boring, produksjon og drift på Yme. Endringssøknaden omfatter endring av kjemikalier, justering av anslag for utslipp til luft, og søknad om endring fra 5 til 14 timers responstid for første system for havgående beredskap som følge av avsluttet borekampanje.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 30.01.2026
Frist: 15.03.2026
Arter og naturtyper, Regelverk
Forslag om endringer i bestemmelser for fiske etter anadrome laksefisk i vassdrag
-
Høring publisert 17.02.2026
Frist: 17.03.2026
Olje og gass
Equinor søker om utslipp av kjemikalier i forbindelse med vasking under revisjonsstans på Oseberg C
-
Høring publisert 26.02.2026
Frist: 20.03.2026
Olje og gass
Anmodning om uttalelse til søkand om tillatelse til plassering av stein i netting på havbunnen ved Norpipe gassrørledning