Pil ned varseltrekant Høringsfristen for denne høringen er utløpt

Høringer
Aker BP søker om utvidede utslippsgrenser for kaldventilering og diffuse utslipp på Valhall

Høringsnummer
2022/370
Frist
25.11.2024
Tema
Olje og gass
Publisert
28.10.2024

Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Aker BP om endring av tillatelse til boring, produksjon og drift på Valhall. 

Aker BP søker om utvidede utslippsgrenser for kaldventilering og diffuse utslipp av metan og NMVOC. Bakgrunnen for de omsøkte utslippsgrensene er at Aker BP har gjort nye beregninger etter å ha kvalitetssikret tidligere utregninger på feltet. Beregningene er oppdatert der hvor det er funnet avvik mot anbefalte metoder eller det er kommet bedre underlag. Det er i tillegg avdekket en ny kilde som ikke har vært inkludert i tidligere beregninger. 

Aker BP søker om utvidet utslippsgrense for kaldventilering og diffuse utslipp fra 20 tonn/år metan og 10 tonn/år NMVOC til henholdsvis 55 tonn/år og 30 tonn/år. 

Søknad og relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. 

Eventuelle uttalelser skal sendes Miljødirektoratet via denne siden, ikke Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. 

Vedtak og tillatelsefinnes i vår postjournal (einnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter saken er avgjort.

Gi høringsuttalelse

Høringsfristen for denne høringen er utløpt