Høringer
Equinor søker om tillatelse til utslipp til sjø i forbindelse med installasjon og klargjøring av rørledninger og kontrollkabler for Verdande
Miljødirektoratet har mottatt en søknad fra Equinor om tillatelse til utslipp av kjemikalier til sjø og bruk av grusnett i forbindelse med installasjon og klargjøring av rørledninger og kontrollkabler for Verdande. Verdande er en ny havbunnsinstallasjon som skal produsere opp mot Norne FPSO.
Equinor søker om tillatelse til utslipp av 5 kg stoff i gul underkategori 2, 52 kg stoff i gul kategori, 594 tonn stoff i grønn kategori og midlertidig plassering av grusnett på havbunnen for å holde rørledninger på plass. De fleste grusnettene vil bli plukket opp i juli/august 2025, men enkelte grusnett vil bli stående ut Verdandes levetid. Levetiden til Verdande er estimert til fem år.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger på siden for forhåndsvarsling (høring) https://www.miljodirektoratet.no/hoeringer/ . Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden, ikke til postmottaket vårt. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og bli synlig for alle interesserte.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 27.08.2025
Frist: 07.10.2025
Industri på land, Innlandet
Eidsiva Bioenergi, avdeling Gjøvik. Søknad om forbrenning av impregnert trevirke
-
Høring publisert 16.09.2025
Frist: 13.10.2025
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til boring av letebrønn 7220/7-5 Polynya Tubåen i Barentshavet
-
Høring publisert 12.06.2025
Frist: 15.10.2025
Klima, Vann, hav og kyst, Regelverk
Nasjonal høring - forslag om å gi kommunene adgang til å etablere overvannsgebyr