Jotun AS søker om tillatelse etter forurensningsloven til opprydding i sjø ved Holtskjær i Sandefjord kommune
Jotun AS planlegger tiltak i forurenset sjøbunn i et eldre dumpeområde ved Holtskjæra i ytre del av Sandefjordsfjorden. De søker om tillatelse etter forurensningsloven til tildekking av forurenset sjøbunn og rydding av avfall og malingsrester med dykker. Arbeidene planlegges gjennomført i andre kvartal 2026, og har en anslått varighet på ca. 3 til 8 uker (avhengig av værvindu).
Tiltaksområdet ligger i vannforekomsten Svenner-Rauer (0101000031-C), og grenser i nord til vannforekomsten Sandefjordsfjorden-ytre (0101040200-2-C).
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) etter at saken er avgjort.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 16.04.2026
Frist: 18.05.2026
Industri på land, Buskerud
Upstream Energy søker om tillatelse til drift av pyrolyseanlegg
-
Høring publisert 23.04.2026
Frist: 22.05.2026
Olje og gass
Aker BP søker om revidert tillatelse til virksomhet på Skarvfeltet
-
Høring publisert 14.04.2026
Frist: 22.05.2026
Utredningsoppdrag om organisering av vernerområdeforvaltere