Aker BP søker om tillatelse til boring og komplettering av produksjonsbrønner på Symra i PL 167
Aker BP søker om tillatelse til boring og komplettering av fire produksjonsbrønner på Symre-feltet. Symra er en undervannsutbygging som vil knyttes opp mot Ivar Aasen plattformen.
Bore- og brønnaktiviteten er planlagt gjennomført med den halvt nedsenkbare boreriggen Deepsea Nordkapp. Tidligst forventede oppstart er sommer 2025. Estimert varighet på aktiviteten er 284 dager.
Aker BP søker om utslipp av kjemikalier fra bore- og brønnaktiviteten, utslipp av renset oljeholdig vann til sjø, utslipp til luft og avfallshåndtering.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2025/8605.
Eventuelle uttalelser skal sendes Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og lblir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norskeutslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 25.08.2026
Frist: 20.10.2026
Avfall og sirkulær økonomi, Regelverk
Høring av forslag til endring av avfallsforskriften kapittel 11 for å gjennomføre Kommisjonsbeslutning (EU) 2025/934 datert 5. mars 2025 om batterirelatert avfall
-
Høring publisert 22.09.2026
Frist: 20.10.2026
Olje og gass
Vår Energi søker om oppdatering av tillatelse til produksjon og drift på Gjøa
-
Høring publisert 29.09.2026
Frist: 25.10.2026
Kjemikalier, Regelverk
Foreslår endring i biocidforskriften