Høringer
Equinor søker om tillatelse til utslipp i forbindelse med installasjon og klargjøring av rørledninger for Johan Sverdrup fase 3
Høringsnummer
2025/76
Frist
27.03.2026
Tema
Olje og gass
Publisert
26.02.2026
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor om tillatelse til utslipp i forbindelse med installasjon og klargjøring av nye rørledninger på Johan Sverdrup-feltet i Nordsjøen. Equinor søker om tillatelse utslipp av kjemikalier i gul (underkategori 1 og 2) og grønn kategori.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for andre interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske Utslipp (www.norskeutslipp.no) etter at saken er avgjort.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 14.04.2026
Frist: 22.05.2026
Utredningsoppdrag om organisering av vernerområdeforvaltere
-
Høring publisert 23.04.2026
Frist: 22.05.2026
Olje og gass
Aker BP søker om revidert tillatelse til virksomhet på Skarvfeltet
-
Høring publisert 27.04.2026
Frist: 26.05.2026
Olje og gass
Equinor søker om årlig utslipp av brukt kjølevæske på Gina Krog