Aker BP ASA søker om endret tillatelse til boring på Ivar Aasen
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Aker BP ASA om endring av tillatelse for boring på Ivar Aasen. Søknaden omfatter boring og komplettering med utslipp av termisk renset borekaks for inntil fire brønner per år. Gjeldene ramme er begrenset til tre brønner pr år.
Aker BP søker om økte utslipp av kjemikalier og gul og grønn og økt ramme for utslipp av termisk renset oljeholdig kaks med oljevedheng.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden, ikke til postmottaket vårt. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og bli synlig for alle interesserte.
Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 20.07.2026
Frist: 24.08.2026
Olje og gass
OKEA søker om oppdatering av tillatelse til boring, produksjon og drift på Draugen
-
Høring publisert 26.06.2026
Frist: 24.08.2026
Olje og gass
Equinor Energy AS søker om tillatelse til boring av letebrønn 31/4-13 S/A/B Sjørøver
-
Høring publisert 13.07.2026
Frist: 24.08.2026
Olje og gass
Harbour Energy søker om tillatelse til boring av produksjonsbrønn på Nova