Aker BP ASA søker om endret tillatelse til boring på Ivar Aasen
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Aker BP ASA om endring av tillatelse for boring på Ivar Aasen. Søknaden omfatter boring og komplettering med utslipp av termisk renset borekaks for inntil fire brønner per år. Gjeldene ramme er begrenset til tre brønner pr år.
Aker BP søker om økte utslipp av kjemikalier og gul og grønn og økt ramme for utslipp av termisk renset oljeholdig kaks med oljevedheng.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden, ikke til postmottaket vårt. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og bli synlig for alle interesserte.
Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Høringer
Se alle-
Høring publisert 17.04.2026
Frist: 03.06.2026
Arter og naturtyper, Regelverk
Forslag til forskrift om grunnsatser for tap av tamrein drept eller skadet av rovvilt
-
Høring publisert 07.05.2026
Frist: 04.06.2026
Olje og gass
Aker BP ASA søker om endret tillatelse til boring på Ivar Aasen
-
Høring publisert 22.04.2026
Frist: 04.06.2026
Kjemikalier, Regelverk
Foreslår endring i biocidforskriften