Northern Lights JV DA søker om installering og klargjøring av undervannsinfrastruktur for økt CO2-lagring på Aurorafeltet i Nordsjøen
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Northern Lights JV DA om installering og klargjøring av ny undervannsinfrastruktur på Aurorafeltet i Nordsjøen. Den nye infrastrukturen inngår i utbyggingen av fase 2 av Northern Lights-prosjektet, som innebærer at kapasiteten for injeksjon og lagring av CO2 blir økt fra 1,5 millioner tonn per år til mer enn 5 millioner tonn per år.
Søknaden ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden, ikke til postmottaket vårt. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 03.06.2026
Frist: 15.07.2026
Kjemikalier, Regelverk
Høring av forslag om endring av produktforskriften § 2-4
-
Høring publisert 10.06.2026
Frist: 30.07.2026
Olje og gass
Vår Energi ASA søker om oppdatering av tillatelse for produksjon, drift og brønnvedlikehold på Fenja-feltet i Norskehavet
-
Høring publisert 19.06.2026
Frist: 31.07.2026
Olje og gass
Vår Energi søker om boring av undersøkelsesbrønn 36/7-6 Sava og avgrensningsbrønn 36/7-7 Sava Appraisal