Høringer
Equinor søker om utslipp av hydraulikkolje på Snorre UPA
Vi har mottatt søknad fra Equinor Energy AS om tillatelse til operasjonelt utslipp av hydraulikkoljen Castrol Brayco SV/B som benyttes på Snorre UPA. Det er oppdaget lekkasje av denne oljen på Snorre UPA undervannsanlegg. For å feilsøke må umbilical kobles fra og dette er omfattende arbeid som vil medføre tap av produksjon og svekket integritet av undervannsanlegget. Basert på dette, og at Snorre UPA har begrenset levetid, søkes det om et operasjonelt utslipp av hydraulikkoljen ut levetiden til Snorre UPA som er beregnet til 2023.
Equinor har gjort estimat av lekkasjeraten, basert på antakelse om at 1/3 av forbruket går til utslipp. Utslippet vil være på 1600 kg Castrol Brayco, som utgjør 48 kg stoff i svart kategori.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Miljødirektoratets referanse er 2019/460.
Eventuelle uttalelser sendes til Miljødirektoratet som vedlegg via denne siden. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Frist: 09.05.2025
Olje og gass
Produksjonsboring på Yggdrasil - endringer ift opprinnelig søknad fra Aker BP
-
Frist: 12.05.2025
Olje og gass
Equinor søker om endring av tillatelse til boring og produksjon på Gina Krog i forbindelse med klargjøring av Eirin-feltet
-
Frist: 12.05.2025
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til aktiviteter i forbindelse med klargjøring av ny rørledning på Eirin