Høringer
Lundin søker om boring av avgrensningsbrønn16/1-34 S&A
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Lundin Energy Norway AS om tillatelse til boring, formasjonstesting og tilbakeplugging av en avgrensningsbrønn med to brønnbaner 16/1-34 S&A i PL 167.
Brønnen er lokalisert sør i Nordsjøen, 4,5 km nord for Ivar Aasen. Korteste avstand til land er 150 km (Utsira). Oppstart er planlagt tidligst i juli 2021 med boreriggen Deepsea Stavanger og vil vare maksimalt 141 dager.
Søknaden omhandler forbruk og utslipp av kjemikalier og borekaks til sjø, utslipp til luft ved forbrenning av diesel og formasjonstesting, generert avfall og informasjon om miljørisiko samt beredskapsbehov for aktiviteten.
Søknadne og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlige for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn ) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 15.01.2026
Frist: 27.02.2026
Kjemikalier, Regelverk
Høring av endringer i Reach-forskriften – restriksjon for 2,4-dinitrotoluen i faste produkter
-
Høring publisert 16.12.2025
Frist: 01.03.2026
Forurensning og støy, Vann, hav og kyst, Regelverk
Forslag til forskrift om nye utslipp fra opplagsplasser for fritidsbåter i Oslofjorden
-
Høring publisert 03.02.2026
Frist: 03.03.2026
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til å etterlate væsker som står i rørledninger, stigerør og kontrollkabler på Heidrun Sørflanken