Hafsil AS søker om endring av tillatelse til forurensende virksomhet
Hafsil AS søker Miljødirektoratet om endring av tillatelse til forurensning etter forurensningsloven. Hafsil AS produserer vannatomisert Ferrosilisium 15%, metallpulver basert på jernskarp som råvare. De søker om endring av grenseverdier for utslipp til vann. Dagens utslippsgrenser ble basert på et begrenset antall målinger. Det har vist seg at grensene for noen komponenter er satt svært lavt både for konsentrasjon og årlige utslipp. Det søkes ikke om endrete utslipp fra bedriften. Endringene vil derfor ikke medføre direkte miljømessige konsekvenser.
Søknaden ligger nederst på denne siden
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlige for alle interesserte.
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 12.03.2026
Frist: 09.04.2026
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til utslipp av kjemikalier og olje fra produsert vann ved stans av injeksjonspumpe på Oseberg
-
Høring publisert 13.03.2026
Frist: 10.04.2026
Olje og gass
Northern Lights JV DA søker om installering og klargjøring av undervannsinfrastruktur for økt CO2-lagring på Aurorafeltet i Nordsjøen
-
Høring publisert 09.03.2026
Frist: 10.04.2026
Olje og gass
Equinor søker om boring- og brønnoperasjoner på Irpa