Aker BP søker om brønn 25/2-25 Frigg Gamma Geopilot
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Aker BP ASA om tillatelse etter forurensningsloven til boring av avgrensningsbrønn 25/2-25 Frigg Gamma Geopilot. Brønnen er lokalisert i Nordsjøen, 46 km nordøst for Alvheim og 136 km fra Austevoll i Vestland fylke. Boringen er planlagt å starte tidligst mai 2023, med en varighet på 58 dager. Det skal bores to lange horisontalbrønner.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og bli synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 12.03.2026
Frist: 09.04.2026
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til utslipp av kjemikalier og olje fra produsert vann ved stans av injeksjonspumpe på Oseberg
-
Høring publisert 13.03.2026
Frist: 10.04.2026
Olje og gass
Northern Lights JV DA søker om installering og klargjøring av undervannsinfrastruktur for økt CO2-lagring på Aurorafeltet i Nordsjøen
-
Høring publisert 09.03.2026
Frist: 10.04.2026
Olje og gass
Equinor søker om boring- og brønnoperasjoner på Irpa