Høringer
Equinor søker om avslutningsaktiviteter på Heimdal-feltet
Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor Energy AS om tillatelse til forurensende aktiviteter i forbindelse med avslutningsarbeid på Heimdal-feltet.
Equinor søker om følgende for aktivitetsperiode 2023:
- Bruk og utslipp av kjemikalier
- Midlertidig dispensasjon fra kravet i aktivitetsforskriften § 60 om at oljeinnholdet ikke skal overstige 30 mg/L i vann som slippes til sjø for perioden 1. juli til og med 31. desember 2023
- Utslipp til luft
- Direkte utslipp til luft av 250 tonn nmVOC og 26 tonn metan for perioden 1. juli til og med 31. desember 2023
Heimdal mottar og prosesserer gass fra feltene Vale, Skirne/Byggve og Atla, og Valemon. Se egne høringer for avslutningsaktiviteter for Vale, og Skirne/Byggve og Atla.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Vedlegg
Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Høring publisert 30.01.2026
Frist: 15.03.2026
Arter og naturtyper, Regelverk
Forslag om endringer i bestemmelser for fiske etter anadrome laksefisk i vassdrag
-
Høring publisert 17.02.2026
Frist: 17.03.2026
Olje og gass
Equinor søker om utslipp av kjemikalier i forbindelse med vasking under revisjonsstans på Oseberg C
-
Høring publisert 26.02.2026
Frist: 20.03.2026
Olje og gass
Anmodning om uttalelse til søkand om tillatelse til plassering av stein i netting på havbunnen ved Norpipe gassrørledning