Høringer
Høring av søknad fra The Quartz Corp AS avd. Drag om endring av tillatelse til virksomhet etter forurensningsloven
The Quartz Corp AS på Drag i Hamarøy kommune i Nordland produserer høyren kvarts. Bedriften søker om endring i tillatelsen til virksomhet etter forurensningsloven. Bakgrunnen for søknaden er behov for en økt produksjonsramme, som følge av økt etterspørsel etter høyren kvarts.
The Quartz Corp søker om tillatelse til økt produksjonsramme, som medfører behov for økt kjemikaliebruk av flussyre, petroleumsulfonat og natriumhypokloritt. Dette medfører også behov for økte grenseverdier for utslipp til vann av petroleumsulfonat og fluorkiselsyre. Utslipp per tonn produsert kvarts vil bli lavere. Det er i tillegg søkt om endret regulering av støy.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte.
Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.Gi høringsuttalelse
Høringsfristen for denne høringen er utløpt
Høringer
Se alle-
Frist: 31.03.2025
Olje og gass
Equinor søker om fjerning av Veslefrikk A plattformdekk, stålunderstell og forboringsramme
-
Frist: 31.03.2025
Olje og gass
Equinor søker om oppdatering av tillatelse til avslutningsaktiviteter ved Heimdal
-
Frist: 31.03.2025
Klima, Regelverk
Høring av endringer i klimakvoteforskriften