Høringer
Equinor søker om tillatelse til boring av letebrønn 34/8-20 Narvi Brent i Nordsjøen

Høringsnummer
2025/10987
Frist
10.06.2025
Tema
Olje og gass
Publisert
20.05.2025

Miljødirektoratet har mottatt søknad fra Equinor Energy AS om tillatelse etter forurensningsloven til boring av letebrønn 34/8-20 S/A Narvi Brent.

Letebrønnen er lokalisert i Nordsjøen i PL 551 C/E, nordøst for Snorre- og Visund. Korteste avstand til land er rundt 130 km. Planlagt oppstart er slutten av juli, og aktivitetens varighet er estimert til 77 døgn ved funn. Letebrønnen er planlagt boret med COSL Innovator.

DNV gjennomførte i mars 2025 en visuell havbunnsundersøkelse ved Narvi Brent. Resultater fra undersøkelsen er tilgjengelig på visuell.miljodirektoratet.no.

Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.

Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.noog tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.