Høringer
Rare Earths Norway AS, REN, søker om drift av pilotanlegg

Høringsnummer
2025/15074
Frist
13.04.2026
Tema
Industri på land, Telemark
Publisert
04.03.2026

Rare Earths Norway, REN, søker tillatelse til drift av pilotanlegg for fremstilling av konsentrat av sjeldne jordarter. Konsentratet skal fremstilles basert på malm fra Fensfeltet. Pilotanlegget skal benyttes for å optimalisere prosessen og driften er anslått til å foregå i et tidsrom på tre år. I driftsperioden skal det behandles 6000 tonn malm. Virksomheten vil ha lave utslipp til luft og vann.

Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden. Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. 

Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.