Høringer
Equinor søker om å inkludere mottak og prosessering av brønnstrøm fra Dvalin Nord i virksomhetstillatelsen til Heidrun
Equinor søker om å inkludere oppstart av brønner og prosessering av brønnstrømmer fra Dvalin Nord i virksomhetstillatelsen til Heidrun.
Dvalin Nord omfatter én havbunnsramme med tre produksjonsbrønner, og er lokalisert i Norskehavet omtrent 12 km nord for Dvalin-feltet. Havbunnsrammen knyttes til Heidrun via eksisterende Dvalin-infrastruktur. Planlagt produksjonsstart er i mai 2026. Equinor skriver at produksjonen fra Dvalin Nord ikke vil medføre vesentlige endringer i utslipp på Heidrun.
Søknaden og andre relevante dokumenter ligger nederst på denne siden.
Eventuelle uttalelser skal sendes til Miljødirektoratet via denne siden, ikke til Miljødirektoratets postmottak. Uttalelsene vil ligge på høringssiden og blir synlig for alle interesserte. Vedtaket og tillatelsen finnes i vår postjournal (eInnsyn.no) og tillatelsen finnes i Norske utslipp etter at saken er avgjort.
Høringer
Se alle-
Høring publisert 15.01.2026
Frist: 27.02.2026
Kjemikalier, Regelverk
Høring av endringer i Reach-forskriften – restriksjon for 2,4-dinitrotoluen i faste produkter
-
Høring publisert 16.12.2025
Frist: 01.03.2026
Forurensning og støy, Vann, hav og kyst, Regelverk
Forslag til forskrift om nye utslipp fra opplagsplasser for fritidsbåter i Oslofjorden
-
Høring publisert 03.02.2026
Frist: 03.03.2026
Olje og gass
Equinor søker om tillatelse til å etterlate væsker som står i rørledninger, stigerør og kontrollkabler på Heidrun Sørflanken